КОМП'ЮТЕРНА ТОМОГРАФІЯ

Комп'ютерна томографія (КТ) - це один з найбільш точних методів діагностики в стоматології. На відміну від рентгенівського знімка цей вид дослідження дає тривимірну (3D) модель в 3х проекціях, що відображає повну інформацію про стан зубів і щелепно-лицевої ділянки.Комп'ютерна томографія щелеп в Києві дозволяє провести таку діагностику без ризику похибок, а результат дозволить лікарю провести чітку диференціальну діагностику, попередити розвиток новоутворень про які ви, можливо, навіть не здогадуєтесь та втілити в життя вашу мрію кваліфікованого, та якісного лікування чи імплантації, та протезування.

 

В Сайдісі з Комп'ютерним томографом Gendex CB-500 Ви отримуєте діагностику, що стає основою передбачуваності та точності разом із доступністю. Забезпечте собі спокій і безпеку завдяки значному зменшенню радіації в порівнянні з традиційними спіральним КТ. Ваша довіра до нас чи вашого лікаря буде беззаперечною, бо плани лікування стають прогнозовані, чіткі, а фінансова складова не змінюється через непередбачені обставини, бо їх немає. За допомогою чіткого діагнозу, підкріпленого візуалізацією - ви крокуєте разом з лікарем по чіткому плану лікування. Найкраще, що ця еволюція у візуалізації легко реалізується! GXCB-500 є технологічним проривом для пацієнтів та практик лікарів і все це можливо сьогодні в САЙДІСІ.Найкраща ціна та діагностика в день звернення - запорука швидкого визначення джерела проблем щелепно-лицевої ділянки. Як наслідок - оперативне вирішення завдань, як в нашому медичному центрі так і лікарем, що направив вас з метою діагностики.

 

Крім низького рівня опромінення та якості зображення в нього є ще ряд переваг в порівннянні з іншими апаратами. Процедура займає вього декілька хвилин, а опромінення лічені секунди. Апарат зручний та надійний. Він став вибором не тільки нашого медичного центру, а і більшості стоматологічних практик Німеччини та США за свої характеристики та безпечність.

 

Його зручна робота  позиціонування в сидячому положенні для мінімізації артефактів руху і комфорту пацієнта роблять Gendex XCB-500 унікальною системою для середніх обсягів зображення. 

 

Діагностична інформація з реконструйованим  об’ємом до 14 см у діаметрі та 8 см у висоту  відразу доступна для імплантації хірургу стоматологу та дозволяє проводити точні вимірювання перед операцією для точного планування.

КТ буде корисне ЛОР та суміжним лікарям, що працють з даними голови та шиї бо за одне обстеження в ділянці діагностики ми отримуєм верхню та нижню щелепу, гайморові пазухи, ділянку носа та СНЩС (скронево-нижньощелепні суглоби), шийний відділ хребта.  

 

Поперечні зрізи верхньої щелепи та нижньої щелепи без спотворень - для  негайної 3D-реконструкції анатомічних особливостей в тотальній щелепно-лицевій хірургії.

 

Крім всього вказаного вище, КТ щелепно-лицевої ділянки в Києві на облоні в медичному центрі Сайдісі, проводиться БЕЗ ЗАКУСУВАННЯ багаторазових пластин, контакту слизових оболонок порожнини рота з позиціонерами!

 

Це єдиний апапрат конусно-променевої комп'ютерної томографії, де вам не потрібно закусувати позиціонет (тримати в роті пластинку) і відповідно: це гарантія безпеки, бо крім сподівань на дезінфекцію, ви унеможливлюєте всі ризики, бо не контактуєте слизовими поверхнями з апаратом. У нас вся діагностика проходить з закритою ротовою порожниною без закусування пластинок.

 

Як все проходить?

 

Спочатку ви сідаєте в апарат. Ваше підборіддя ви спираєте на спеціальну повехню вкриту одноразовим індивідуальним захистом, сидячи в зручному кріслі апарата. Змикаєте щелепи. Асистент проводить інструктаж. Ви не рухаєтесь і апарат робить 2,5 оберти довкола вас за лічені секунди і все: ви вільні, а результат за 10 хвилин у Вас на пошті або вашого лікуючого лікаря. 

 

Діагностика один раз на рік дозволяє контролювати результати та перспективи лікування кореневих каналів, імплантації, кісткових пластик та стану гайморових пазух тощо.Кому показано проходити діагностику КТ, як часто і які ризики? Чому саме САЙДІСІ і як готуватися або записатися або що таке рентгендіагностика взагалі? Читайте далі.

Ренгент діагностика та Комп'ютерна томографія

Рентген діагностика - це швидка і безболісна процедура, яка зазвичай використовується для створення зображення внутрішньої частини тіла.

Це дуже ефективний спосіб огляду і візуалізації кісток щелеп і черепв і може бути використаний для виявлення ряду захворювань.

Рентген зазвичай проводять спеціалістами, які називаються лікарями рентгенологами, хоча їх можуть робити і інші медичні працівники, наприклад, стоматологи чи рентген-лаборанти.

Як працює рентген?

Рентген - це вид випромінювання, яке своїми променями може проходити через тіло. Їх не можна побачити неозброєним оком, і ви не відчуваєте їх.

Коли вони проходять через тіло, енергія від рентгенівських променів поглинається з різною швидкістю різними частинами тіла. Детектор на іншій стороні тіла приймає рентгенівські промені після їх проходження і перетворює їх на зображення.

Щільні частини тіла, через які рентгенівським променям важче пройти, наприклад, кістки, відображаються на зображенні як прозорі білі ділянки. Більш м’які частини, через які рентгенівське випромінювання може проходити легше, такі як ваше судини чи м'язи, виглядають темнішими ділянками.

Бувають різні типи використання рентгенологічної діагностики:

 • прицільний знімок на плівку або електронний сенсор (2D)
 • панорамний знімок (2D візуалізація всіх зубів)
 • КТ (Комп'ютерна томографія або 3D візуалізація)

   

Коли застосовується рентген?

Рентген може бути використаний для дослідження більшості ділянок тіла. Вони в основному використовуються для огляду кісток і суглобів, хоча іноді їх використовують для виявлення проблем, що зачіпають м’які тканини, такі як внутрішні органи.

Підготовка до рентгену

Зазвичай для підготовки до рентгена не потрібно робити нічого особливого. Ви можете їсти і пити заздалегідь, як зазвичай, і можете продовжувати приймати звичні ліки.

 

Для всіх видів використання рентгенівських променів слід повідомити лікарню, якщо ви вагітні. Знімок чи КТ, зазвичай, не рекомендується вагітним жінкам, якщо це не є надзвичайною ситуацією, рішення щодо якої приймає виключно лікар.

В день візиту в Сайдісі намагайтеся уникати вдягати до стоматолога прикраси та одяг, що містить метал (наприклад, блискавки), оскільки їх потрібно буде зняти.

Як все проходить?

Під час рентгенівського знімка вас зазвичай попросять прийняти певне положення, щоб частина вашого тіла, що досліджується, могла розташуватися в потрібному місці.

Рентгенівський апарат, буде ретельно спрямований на ту частину тіла, яку обстежує рентгенолог. Вони будуть керувати машиною з-за екрану (прицільний апарат) або з сусідньої кімнати (КТ).

Рентген триватиме лічені секунди. Ви не відчуєте нічого.

Поки робиться рентген, вам потрібно буде тримати дихання і сидіти максимально нерухомо, щоб отримане зображення не було розмитим. Для отримання якомога більшої кількості інформації може бути зроблено кілька рентгенівських знімків з різних ракурсів або КТ.

Зазвичай процедура займає лише кілька хвилин. Результат теж за лічені хвилини.

 

Що відбувається після дослідження?

Ви не відчуєте жодних наслідків від стандартного рентгену і незабаром зможете повернутися додому. Ви можете негайно повернутися до звичної діяльності.

 

Чи безпечні рентгенівські промені?

Люди часто стурбовані тим, що піддаються радіаційному опроміненню під час рентгену. Однак обстежувана частина тіла буде піддана впливу низького рівня випромінювання лише на частку секунди.

Як правило, кількість випромінювання, на яке ви потрапляєте під час рентгенівського випромінювання, еквівалентно від кількох днів до декількох років впливу природного випромінювання із навколишнього середовища. Наприклад, день знаходження на пляжі в тіні сонця близько рівню опромінення прицільного знімку.

Вплив рентгенівських променів несе за собою ризик виникнення раку через багато років чи десятиліть, але вважається, що цей ризик дуже малий.

Наприклад, рентген грудної клітини, кінцівок або зубів еквівалентний фоновому опроміненню протягом декількох днів і має менше 1 на 1 000 000 шансів викликати рак. Для отримання додаткової інформації про дозування пацієнта можете надати нам запит і ми поділимося науковими статтями та дослідженнями в цьому напрямку міжнародних організацій.

Переваги та ризики рентгенівського дослідження будуть зважені до того, як це буде рекомендовано. Якщо у вас є якісь занепокоєння, заздалегідь поговоріть зі своїм лікарем або рентгенолагом про потенційні ризики.

Ви можете скористатися гіпессилкою нижче і оплатити послугу онлайн або залишити заявку через розділ контактів і ми з вами зв'яжемось для узгодження дати і часу візиту впродовж години:

У чому ж переваги комп'ютерної томографії?

 

У зв'язку з новими технологіями прицільний та панорамний знімок зубів втрачає свою актуальність, бо на зміну прийшла принципово нова технологія - комп'ютерна томографія (КТ).
 


Ось найбільш значущі причини зробити КТ, а не прицільний рентген:
 

 • Комп'ютерна томограма являє собою 3-D зображення, що дозволяє оцінити розміри структур у всіх площинах, оцінити об'ємне зображення об'єкта. Панорамний знімок зубів, у свою чергу, дає нам зображення тільки в одній площині - 2D зображення, мов фотокарточка, тому не може вважатися повністю інформативним джерелом.

 • Зважаючи на особливості сканування при комп'ютерній томограмі ми отримуємо точні розміри структур щелепно-лицевої ділянки (зубів, кісток, суглобів, гайморових пазух і т.д.) і можемо якісно планувати та лікувати, а при панорамному знімку зубів присутнє деяке спотворення розмірів в результаті накладання зображення одне на одне і під векторами дії апарату та зчитувача. Якщо говорити про різницю 3D та 2D простіше, то уявіть ситуацію: Ви стоїте перед лісом і вам потрібно побачити кожне дерево з усіх боків не рухаючись. Ви зможете побачити, що за кожним деревом з іншого боку? Особливо ті дерева, що в глибині лісу і котрі закриті першим рядом... А що у них на коренях? Це неможливо? Можливо з 3D!

 • Неможливість отримати однаковий коефіцієнт перенесення зображення приводить на панорамних знімках до похибки в розмірах близько 20%.
  Як це? Простий приклад: Всі знають що наша планета має форму еліпсу, а мапи Землі чомусь прямокутні? Причина в тому що якщо зняти зображення з еліпсу і нанести його на карту то місцями його доведеться стиснути а місцями зображення буде розтягнуте. Може Ви помітили що карти Google саме тому працюють вже не у вигляді площини, а у вигляді сфери. КТ дає точність та якість інформації.

 • Додатковим недоліком панорамного або прицільного знімка є неможливість розгляду структури менш щільної кістки, яка потрапляє в одній проекції з більш щільною кісткою. Детально дослідити ділянку з менш щільною кісткою дає можливість тільки комп'ютерна томограма, при її зміщенні на рівень необхідного шару. Простими словами більш рентгенконтрасний предмет перекриє меншрентгенконтрасний. Так можна не помітити кореневі канали або новоутворення. 

 • Опромінення від десятка знімків прирвіняється до КТ, а інформативності не буде і 10 частини, і ви змушені будете зробити КТ

 • КТ це 100% доказ стану кісток та зубів, як до лікування так і після

 • КТ дає можливість планування втручань, моделювання шаблонів та 3D реконструкції щелеп або відділів щелепно-лицевої ділянки та черепу 

 • Інформативне в ділянці суглобів в порівнянні з прицільним знімком.

 • Дозволяє створювати елементи ортопедичної стоматології в цифровому форматі.

 • Менш інвазивне. На нашому апараті вам нічого не потрібно закусувати чи торкатися слизовими оболонками до елементів апарату.

   

Як результат можемо зробити висновок: панорамний знімок зубів (ортопантомограма) або прицільний знімок - це лише допоміжний метод дослідження при первинній консультації пацієнта. Він не актуальний особливо при плануванні хірургічних втручань, таких як наприклад імплантація зубів. Повну та об'єктивну картину під час консультації пацієнта може забезпечити тільки комп'ютерна томографія (КТ) щелепно-лицьової ділянки.

У нашій клініці в Києві працює безпечний сучасний і найбільш точний серед аналогів конусно-променевий комп'ютерний томограф, який здатний робити КТ всієї щелепно-лицьової ділянки розміром і обємом 8 см на 23 см впродовж 20 сек.


Ціни на рентгенівські знімки щелеп в стоматологічній клініці Сайдісі на Правому березі Києва, Оболонь (м.Мінська) - можна побачити у нижній частині сторінки, і на сторінці “Ціни”.